Treść ładuje się...
Vašo Patejdl

Vašo Patejdl / Kompozytor

Vašo Patejdl jest znanym słowackim piosenkarzem, kompozytorem i producentem muzycznym. Jest jednym z założycieli pop-rockowej kapeli „Elán”, z której odszedł w 1985 r. i rozpoczął udaną karierę solową. Wspólnie z autorem tekstów Lubošem Zemanem stworzył stały duet autorski. Jest laureatem konkursu „Bratislavská lyra” z 1987 r. W 1996 r. wrócił do „Elánu”, gdzie na instumentach klawiszowych gra do dziś. 

Vašo Patejdl uczestniczył autorsko, muzycznie i wokalnie w twórczości słowackich i zagranicznych artystów i zespołów, takich jak: Beáta Dubasová, Marika Gombitová, Banket, Heidi Janků. Jako kompozytor muzyki filmowej zdobył uznanie piosenkami do filmu „Fontána pro Zuzanu”. Jest założycielem, właścicielem i zarządcą studia nagrań Relax w Bratysławie.

Z realizacji:

Muzyka filmowa serii „Fontána pro Zuzanu”, bajka „Sedmero krkavců” („Siedem kruków”), itd.

A jak Vašo Patejdl postrzega Królewnę Śnieżkę?

„W baśniach jest piękne ich szczęśliwe zakończenie. Zło zostało ukarane. W życiu się z tym spotykamy rzadziej. Baśnie są także dla nas dorosłych nadzieją, wyobrażeniem, jak świat mógłby wyglądać, gdyby w ludziach było więcej dobra. Bardzo się cieszę, że musical „Królewna Śnieżka i siedem krasnoludków” będzie miał wersję na lodzie. Pierwotnie był to musical baletowy, gdzie aktorzy mieli dużo ruchu. A łyżwiarstwo figurowe to sedno tańca. Wierzę, że będzie to piękne widowisko, które dotrze do kolejnego pokolenia dzieci, ale także ich rodziców”.